Tananyag kereső

Kereső típus:    Tudáselem    Tananyag    Foglalkozás

Haladó tananyag kereső: Tananyag kereső



Tananyagok

Gyakorló feladatok a szintezési mérési adatok feldolgozásához

Cím: Gyakorló feladatok a szintezési mérési adatok feldolgozásához

Leírás: A feladatgyűjtemény alkalmas olyan, kisebb ismeretbeli hiányosságok pótlására, melyek szükségesek a szintezési mérési adatok feldolgozásához. Ezen kívül feldolgozható adatsorokat tartalmaz, melyeket a tanulók egyénileg, vagy csoportosan is fel tudnak dolgozni. A feladatok megoldása során a tanulók képesek lesznek az egyszerűbb, majd összetettebb feladatok megoldására, megtanulják a mérési eredményeket értékelni, feldolgozni. Szakmai felelősségérzetük a munkavégzés során erősödik.

Élmény a grafikus programozás! Lépegető robot micro:bit vezérléssel

Cím: Élmény a grafikus programozás! Lépegető robot micro:bit vezérléssel

Leírás: Grafikus programozás tanítása, micro:bit segítségével, élménypedagógiai eszközök és módszerek alkalmazásával. Egy egyszerű 3D nyomtatóval készített robot összerakása, programozása, különböző mozgások megvalósítása. Megvalósítható a 9. évfolyamos diákok programozás gyakorlat tantárgy keretén belül a grafikus programozással foglalkozó tematikus résznél (a Scratch program helyett).

 Hegesztett kötések vizsgálata,hegesztési eltérések ismerete

Cím: Hegesztett kötések vizsgálata,hegesztési eltérések ismerete

Leírás: Az oldhatatlan kötések közé tartozó, kohéziós kapcsolatot biztosító hegesztés témakörében az egyik legfontosabb tényező a varratok minősége. Az elkészült munkadarabok élettartama, szilárdsága és esztétikuma szempontjából is meghatározó, hogy a hegesztési varrat megfelelő technikával, hibamentesen legyen elkészítve. Álljon ellen a káros külső környezeti hatásoknak, biztosítsa a megfelelő kötésszilárdságot és természetesen esztétikusan rögzítse az összehegesztendő munkadarabokat, a későbbi felhasználás céljainak megfelelően. Így az elkészült varratok vizsgálata, a varrathibák feltárása, esetlegesen gyártás közbeni javítása, nagyon fontos tényező. A hegesztett kötések hibatípusainak ismerete, szemrevételezése, a roncsolásos illetve roncsolás- mentes vizsgálatok alkalmazása a hegesztési folyamatok során meghatározzák a hegesztett szerkezetek minőségét, illetve a szerkezetek biztonságos használhatóságát. A hibatípusok nemzetközi jelölésrendszerének ismerete és alkalmazása, a hibák felismerése és javíthatósága mind a hegesztőképzés sarkalatos pontja. A tananyag összefoglalja és ábrázolja a főbb hibatípusokat, a diák segítségével csoportmunkában a tanórán elemzéseket és ötletrohamot is tarthatunk, kiegészítve a tanulók által készített és az elméleti órára behozott varratok elemzésével.

Bevezetés a 3D nyomtatásba

Cím: Bevezetés a 3D nyomtatásba

Leírás: Bevezetés a 3D nyomtatásba

Gyakorlati vizsgafeladat Irodai titkárok részére

Cím: Gyakorlati vizsgafeladat Irodai titkárok részére

Leírás: A „feladatgyűjtemény” egy komplex gyakorlati vizsgafeladatból áll, melynek megoldása gyakorlott tanulók számára 210–240 perc. A feladatsor felbontható kisebb egységekre, így a részek külön is gyakoroltathatók. Célja, hogy a tanulók vizsgarutint szerezzenek és a gyakorlati vizsgatevékenységet komplexitásában is gyakorolhassák. Az értékelt vizsgatréning fontos visszajelzés diáknak és tanár¬nak egyaránt, lehetőséget teremt a stratégiai és taktikai módszerek fejlődéséhez, a lehet¬séges tévutak elkerüléséhez. Segíti a célszerű idő¬beosztás kialakítását, az idő¬tar¬talék tervezését, segít a lényeg és a lényegtelen megkülönböztetésében. A szaktanár részére egy lehetséges mintát ad a gya¬korlati vizsgafeladat elkészítéséhez. Maga¬biztosságot ad a vizsgára.

Szálláshelyek működésének elsajátítása a helyi működő szálláshelyek egységeiben

Cím: Szálláshelyek működésének elsajátítása a helyi működő szálláshelyek egységeiben

Leírás: Turisztikai ágazat tanulói számára olyan szakmai tananyag átadása a cél, amely segítségével részletes képet kapnak a szálláshelyek működésnek feltételeiről. Segítségével felkészülhetnek a gyakorlati feladataik megfelelő ellátásához a gyakorlati helyükön. Saját maga tapasztalja, látja, hallja, hogy milyen egy szálláshely működése, milyen emberi és egyéb erőforrások szükségesek, milyen a kialakítása. Számonkérések során, sokkal magabiztosabban tudja visszaadni az élményszerűen bemutatott tananyagot.